Неділя, 18.11.2018, 20:50
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Взаємодія відділення НСПП [66]
Колективні трудові спори [41]
Страйки та акції соціального протесту [9]
Запобігання виникненню КТС (К) [4]
Аналітична інформація [77]
Пошук
Календар
«  Червень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Головна » 2013 » Червень » 20 » Активний діалог – запорука результативного соціального партнерства
09:00
Активний діалог – запорука результативного соціального партнерства

17 червня 2013 року заступник начальника відділення НСПП в Рівненській області В.М. Ігнатенко та завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Відділення Т.М. Фокіна, в рамках укладеної з Федерацією професійних спілок Рівненської області Угоди про співпрацю, впроваджуючи норми Закону України «Про соціальний діалог в Україні», провели робочу зустріч із головою Рівненської обласної організації профспілки працівників культури П. Давидюком, під час якої обговорили проблеми галузі, що мають безпосередній вплив на стан соціально-трудових відносин в трудових колективах, а також окреслені перспективи подальшої співпраці відділення НСПП та даної обласної організації профспілки.

За інформацією голови Рівненської обласної організації профспілки працівників культури України Петра Давидюка, стан соціально-трудових відносин в трудових колективах галузі вирізняється як стабільний. Адже упродовж останніх років працівники галузі культури області не ініціювали вступу у колективні трудові спори, випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин зафіксовано також мінімальну кількість. У 2013 році ситуація в області щодо стану фінансування галузі, зокрема, виплати заробітної плати працівникам, не є загрозливою, що позитивно позначається на соціально-трудових взаємовідносинах між працівниками та роботодавцями.

Проте, особливе занепокоєння на сьогодні викликає недостатній рівень соціальних виплат, гарантованих законодавством України, доплат, призупинення та недофінансування пільг і гарантій працівникам культури тощо. Але загальну особливу тривогу у працівників культури викликають нові заходи Уряду щодо оптимізації мережі закладів культури і їх кадрів, переведення на самоокупність клубних установ, бібліотек, театрів, музеїв, шкіл естетичного виховання, недотримання положень Закону України «Про культуру» щодо матеріального стимулювання працівників галузі і забезпечення їм встановлених Законом виплат.

Окрім цього, як вважають профспілки, проект постанови Кабінету Міністрів України «Про вдосконалення умов оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» не вирішує питання щодо підвищення питомої ваги основної заробітної плати, упорядкування переліку додаткових виплат та забезпечення оптимальних співвідношень тарифних коефіцієнтів ЄТС з урахуванням їх обґрунтованої різниці між розрядами. Відповідно до цього проекту постанови КМУ, рівень оплати праці працівників бюджетної сфери у деяких категорій працівників зменшується порівняно з діючим, а рівень оплати праці фахівців не відповідає критеріям гідної оцінки їх рівня освіти та досвіду.

Погіршуються умови праці і у працівників бібліотек шляхом скасування постанови КМУ від 30.09.2009р. № 1073, якою передбачені надбавки в розмірі 50 % до окладу, тому що новим проектом постанови передбачені такі надбавки в розмірі 20 % посадового окладу для працівників культурно-освітніх закладів.

Не передбачається у новому проекті також матеріальнa допомогa на вирішення соціально-побутових питань працівникам у сфері культури, передбачених статтею 29 Закону України «Про культуру». Натомість пунктом 2 цієї постанови надано право керівникам установ, закладів та організацій в межах фонду заробітної плати встановлювати таку допомогу, якщо це передбачено кошторисом.

Не включено до проекту постанови грошову винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання трудових обов’язків працівників музеїв та театрів, передбачену Законами України «Про музеї та музейну справу», «Про театри та театральну справу» тощо.

Отже, зниження соціальної захищеності працюючих в галузі може в майбутньому призвести до ускладнення стану соціально-трудових відносин, стати причиною нестабільності у колективах установ та закладів культури.

Тому Рівненська обласна організація профспілки працівників культури, у взаємодії із соціальними партнерами, спрямовує зусилля на недопущення глобального скорочення кадрів працівників культури, вирішення їх соціально-економічних проблем.

Під час робочої зустрічі визначено ключовим напрямком співпраці обласної організації профспілки працівників культури та відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області координацію їх діяльності у питанні підвищення рівня правової культури учасників соціально-трудових відносин, обміну інформацією щодо стану соціально-трудових відносин тощо. Підтверджена необхідність щодо використання у подальшій діяльності усіх важелів примирних процедур та конструктивного діалогу, які передбачені Законами України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» та «Про соціальний діалог в Україні».

Категорія: Взаємодія відділення НСПП | Переглядів: 335 | Додав: nspp
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
© Відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області, Передрук матеріалів за умови посилання на nspp-rivne.ucoz.ua © 2018