Вівторок, 20.03.2018, 17:55
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Взаємодія відділення НСПП [66]
Колективні трудові спори [41]
Страйки та акції соціального протесту [9]
Запобігання виникненню КТС (К) [4]
Аналітична інформація [77]
Пошук
Календар
«  Січень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Головна » 2013 » Січень » 30 » Інформація про підсумки роботи відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області за 2012 рік
12:36
Інформація про підсумки роботи відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області за 2012 рік

Т.Фокіна, завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Рівненській області
 
У 2012 році в Рівненській області мало місце сповільнення темпів економічного зростання за окремими напрямками господарської діяльності. Проте, значного посилення соціальної напруги в трудових колективах підприємств, установ, організацій області не спостерігалось, оскільки від’ємна динаміка ряду економічних показників суттєво не позначилась на сфері зайнятості, податкових, пенсійних платежах, надходженнях до бюджету, а, відтак, і на виплаті заробітної плати, інших соціально значущих аспектах.
Значною мірою сприяли забезпеченню стабільності соціально-трудових відносин в переважній більшості трудових колективах підприємств, установ, організацій області у 2012 році спільні зусилля органів влади, органів місцевого самоврядування, профспілок та їх об’єднань, роботодавців, у взаємодії із відділенням НСПП в Рівненській області. Передусім, вони були спрямовані на попередженні виникненню конфліктних ситуацій.
Зокрема, упродовж 2012 року відділенням НСПП в Рівненській області з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) та стабілізації стану соціально-трудових відносин здійснювались заходи щодо усунення 41 чинника, які призвели до загострення стану соціально-трудових відносин на 39 підприємствах у 39 випадках ускладнення стану соціально-трудових відносин. Середньооблікова чисельність штатних працівників цих підприємств становила 4243 осіб. Всі випадки дестабілізації, врегулюванню яких сприяло відділення НСПП упродовж звітного періоду, виникли на виробничому рівні. Найбільша кількість випадків, які призвели до загострення стану соціально-трудових відносин, мала місце на підприємствах, установах та організаціях міста Рівного (26 випадків або 66,7%)
Найбільш поширеними причинами ускладнення відносин між роботодавцями та найманими працівниками залишаються ті, що виникли у зв’язку з невиконанням роботодавцями законодавства про працю в частині порушення термінів виплати поточної заробітної плати – 18 чинників або 43,9% від їх загальної кількості.
З метою урегулювання випадків дестабілізації стану соціально-трудових відносин в трудових колективах підприємств, установ, організацій, що перебувають на обліку роботи відділення, упродовж 2012 року працівниками відділення НСПП проведено 76 запобіжних примирних процедур у формі узгоджувальних зустрічей. Попереджено виникнення 25 колективних трудових спорів.
Разом з тим слід зазначити, що у минулому році найманими працівниками активніше використовувався механізм захисту свої інтересів шляхом вступу у колективний трудовий спір. Адже із 4-х колективних трудових спорів, вирішенню яких сприяло відділення НСПП в Рівненській області, 3 виникли у 2012 році, учасниками яких було 501 працівників 3-х підприємств області. У даних спорах було висунуто 7 вимог найманих працівників.
У 2012 році за сприянням відділення НСПП було вирішено два колективних трудових спора: на державному підприємстві „Рівненський автомобільний ремонтний завод” міста Рівного (щодо забезпечення дотримання температурного режиму у виробничих цехах відповідно до чинних нормативних актів про охорону праці) та у товаристві з обмеженою відповідальністю «Вирівський кар’єр» села Гранітного Сарненського району.
Невирішеними залишаються два колективних трудових спора: у закритому акціонерному товаристві «Рівненський ливарний завод» села Городка Рівненського району Рівненської області та на державному підприємстві „Рівненський автомобільний ремонтний завод” міста Рівного. У обох спорах присутня вимога найманих працівників щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Тривале незадоволення даних вимог не лише ускладнює ситуацію на вищезгаданих підприємствах, а й посилює соціальну напругу в місті. Так, працівники ЗАТ «Рівненський ливарний завод, яким, за неофіційними даними заборговано понад 3 млн. грн. заробітної плати, неодноразово вдавались до акцій протесту, вимагаючи повернення боргу та відновлення виробничої діяльності підприємства.
З метою сприяння вирішенню колективних трудових спорів відділення НСПП в Рівненській області тісно співпрацює з Рівненською обласною та районною державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, профспілками та роботодавцями і їх об’єднаннями.
Важливою складовою забезпечення соціальної стабільності у переважній більшості трудових колективів підприємств, установ та організацій області було і залишається виконання доручення Президента України від 29.06.2010 року № 1-1/1378 щодо своєчасної виплати заробітної плати. Упродовж 2012 року в області поступово скорочувалися борги найманим працівникам і станом на 01 грудня 2012 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області становила 1,6 млн. грн. (0,2% загальної суми боргу по Україні). З початку року борг зменшився в 1,6 рази, або на 0,9 млн. грн.
Упродовж 2012 року, в результаті проведених заходів щодо запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) за сприянням відділення НСПП в Рівненській області погашено заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам на загальну суму 1448,2 тис. грн.
Задля поширення правової поінформованості сторін соціально-трудових відносин відділення НСПП в Рівненській області протягом 2012 року проводило роботу по роз’ясненню громадськості положень законодавчих і нормативно-правових актів з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), надання методичних рекомендацій, консультацій з цих питань, тощо. Зокрема, відділенням НСПП в Рівненській області на протязі року велась постійна робота по пропаганді Бюлетеня Національної служби посередництва і примирення. Упродовж 2012 року за сприянням відділення було передплачено 154 примірників видання. Станом на 01.01.2013 р. на 2013 рік передплачено 118 примірники Бюлетеня, що на 14 примірників більше ніж на аналогічний період минулого року. Робота по передплаті Бюлетеня Національної служби посередництва і примирення продовжується і надалі.
Окрім цього, відділенням НСПП в Рівненській області активно здійснювалась робота з інформування громадськості через засоби масової інформації, зокрема, газети обласного і районного значення. Загальна кількість вміщених інформаційних матеріалів та статей, що стосується діяльності Служби, становила 15 одиниць.
Також протягом 2012 року Відділенням підготовлено і направлено в НСПП 27 матеріалів, які були розміщені на офіційному сайті НСПП. На власному сайті відділення НСПП в Рівненській області вміщено 37 інформацій.
У реалізації завдань і функцій Національної служби посередництва і примирення трудові арбітри, незалежні посередники надавали допомогу відділенню НСПП у вирішенні конкретних питань поліпшення соціально-трудових відносин у колективах, забезпеченню оперативного інформування, прогнозуванні конфліктних ситуацій, здійснення соціального діалогу в трудових колективах.
З метою створення системи заходів та їх реалізації щодо сприяння поліпшенню трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), інформаційного забезпечення системи сприяння поліпшенню трудових відносин у грудні 2012 року утворена спільна консультаційно-експертна рада при відділенні НСПП в Рівненській області, до складу якої увійшли представники відділення НСПП в Рівненській області, Федерації професійних спілок Рівненської області, об’єднання організацій роботодавців Рівненської області. Даний орган є постійно діючим дорадчим органом при відділенні Національної служби посередництва і примирення.
Відділення НСПП в Рівненській області і надалі спрямовуватиме свою подальшу роботу на попередження виникнення колективних трудових спорів, сприяння вирішенню розбіжностей в правовому руслі, маючи не меті забезпечення соціальної стабільності в регіоні.
Категорія: Аналітична інформація | Переглядів: 235 | Додав: nspp
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
© Відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області, Передрук матеріалів за умови посилання на nspp-rivne.ucoz.ua © 2018