Неділя, 18.11.2018, 20:22
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Взаємодія відділення НСПП [66]
Колективні трудові спори [41]
Страйки та акції соціального протесту [9]
Запобігання виникненню КТС (К) [4]
Аналітична інформація [77]
Пошук
Календар
«  Жовтень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Головна » 2010 » Жовтень » 23 » Міжнародна співпраця профспілок – запорука соціальної стабільності в трудових колективах
14:37
Міжнародна співпраця профспілок – запорука соціальної стабільності в трудових колективах
16-17 вересня 2009 року у місті Рівному відбувся міжнародний семінар на тему: „Роль профспілкових організацій у поліпшенні соціально-трудових відносин, запобіганні виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)”. У семінарі взяли участь представники профспілкових організацій галузі житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення з Автономної Республіки Крим, Рівненської, Хмельницької, Львівської областей, делегація з Республіки Білорусь, представники управління житлово-комунального господарства Рівненської ОДА.

На фото : начальник відділення НСПП у Рівненській області М. Колос (четвертий справа) та голова Рівненського обкому профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення У. Стрілець (п’ята справа).
 
Делегації очолювали: з Республіки Білорусь – голова обкому профспілки міста Брест Василькович Іван Костянтинович, АР Крим – голова обкому профспілки Ляшук Ніна Миколаївна, Львівської області – голова обкому профспілки Козло Богдан Йосипович, Хмельницької області – голова обкому профспілки Шафінський Микола Андрійович. Також у семінарі взяв участь начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Рівненській області Колос Микола Степанович.
Метою семінару було вивчення досвіду Рівненської області, зокрема Рівненського обкому профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення, відділення НСПП у Рівненській області по поліпшенню соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах, організаціях області, запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів). Адже профспілки мають вагомі важелі впливу на формування і розвиток соціально-трудових відносин в інтересах найманих праціників, що закріплені Законом України „Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”. Ефективність виконання цієї місії забезпечується у тісній співпраці із Національною службою посередництва і примирення, на яку законодавством покладено функцію сприяння поліпшенню трудових відносин, посередництво при вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів), запобігання їх виникненню.
Після проведення теоретичної частини семінару учасники відвідали обласне комунальне підприємство „Рівнеоблводоканал” міста Рівного. Слід зауважити, що обласне комунальне підприємство „Рівнеоблводоканал” нещодавно перебувало в базі даних підприємств відділення НСПП у Рівненській області, що відзначаються підвищеним рівнем конфліктності, на ньому існували чималі борги із заробітної плати найманим працівникам, що досягали близько 1 млн. грн. Головною причиною виникнення заборгованості слугувала велика заборгованість населення за отримані послуги. Керівництвом ОКП „Рівнеоблводоканал” був винайдений та застосований на практиці технічний пристрій, що дозволяє відключати боржників від системи водовідведення. Це дозволило значно скоротити дебіторську заборгованість, що в свою чергу сприяло ліквідації основного конфліктогенного чинника в трудовому колективі підприємства – заборгованості із заробітної плати та стабілізації стану соціально-трудових відносин. Демонстрація цього приладу головним інженером ОКП „Рівнеоблаводоканал” зацікавила усіх учасників семінару.
Голова Рівненського обкому профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості та побутового обслуговування населення Уляна Микитівна Стрілець наголосила, що активна позиція профспілки та відділення НСПП у Рівненській області дозволила за останні 5 років не допустити виникнення жодного колективного трудового спору в галузі житлово-комунального господарства. Спрямованість на стабілізацію стану соціально-трудових відносин на підприємствах галузі шляхом постійного спільного моніторингу ситуації на потенційно конфліктних підприємствах, своєчасного й оперативного врегулювання розбіжностей між власниками і найманими працівниками із усіма заінтересованими органами дозволяє попередити переростання у колективні трудові спори конфліктних ситуацій, вирішувати спірні питання на доконфліктній стадії. Певними результатами оперативного врегулювання розбіжностей є зняття соціальної напруги, поліпшення стану соціально-трудових відносин у трудових колективах комунальних підприємств „Будинкоуправління № 1 та № 3” міста Здолбунова, ЖКП „Сонячне”, „Перспективне”, „Центральне” міста Рівного, „Дубноводоканал” міста Дубно тощо.
Директор комунального підприємства „Водоканал” міста Пінськ Республіка Білорусь Симончик Іван Володимирович відмітив, що результати роботи по забезпеченню соціальної стабільності в трудових колективах свідчать про тісну взаємодію профспілок, роботодавців, відділення Національної служби посередницва і примирення. Особливо переконливо це видно на прикладі ОКП ”Рівнеоблводоканал”. Цей досвід буде використаний при вирішенні спірних питань, що виникають у трудових колективах галузі.
З боку відділення НСПП у Рівненській області було повідомлено присутніх про налагодження тісної співпраці між відділенням та профспілками у попередженні виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), поліпшенні соціально-трудових відносин. Ця співпраця носить цілеспрямований комплексний характер. Механізм взаємодії сторін закріплений Угодою між відділенням Національної служби посередництва і примирення у Рівненській області та Федерацією профспілок Рівненської області від 24 листопада 2005 року, яка укладена безстроково. Зокрема, вона передбачає спільне проведення круглих столів, семінарів, робочих зустрічей з представниками підприємств області, де порушуються соціально-економічні права працівників, а також спрямована на збільшення правової обізнаності працівників щодо застосування закону про порядок вирішення колективних трудових спорів. Як наслідок, у регіоні має місце зменшення соціальної напруги, що є підтвердженням дієвості механізму Угоди. Протягом поточного року вдалося запобігти виникненню 15 колективних трудових спорів на підприємствах, в установах, організаціях Рівненської області та вирішити один колективний трудовий спір між найманими працівниками та адміністрацією обласного комунального підприємства „Міжнародний аеропорт „Рівне”, який перебував на контролі відділення НСПП із серпня 2004 року. Всього протягом поточного року відділенням НСПП здійснювалися та здійснюються заходи із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів) на 33 підприємствах області із загальною чисельністю 4567 чол. У рамках вищезгаданої Угоди найбільш неформальні, конструктивні взаємовідносини вибудовані із обласною організацією профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення. Цьому сприяє також те, що голова галузевого обкому профспілки Стрілець У.М. є трудовим арбітром НСПП. Безпосередню участь у стабілізації соціально-трудових відносин беруть і інші лідери профспілкового руху Рівненщини на чолі із головою Федерації профспілок Рівненської області Сіруком Миколою Денисовичем, а також головою обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу Грибком Віктором Івановичем, головою обласної організації працівників соціальної сфери Григорчук Іриною Олександрівною, заступником голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Коханюком Михайлом Андрійовичем, спеціалістом цього ж обкому Границькою Світланою Василівною, які також є трудовими арбітрами Національної служби посередництва і примирення.
Також наголошено, що, незважаючи на спільні позитивні результати по запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), сучасні реалії майбуття вимагають від профспілок більш рішучих дій по захисту прав найманого працівника. Так, світова фінансова криза мала значний вплив на економіку регіону та країни вцілому. Перед багатьма підприємствами, в тому числі і галузі житлово-комунального господарства, постають нагальні питання, – як вижити в сучасних умовах, як зберегти трудовий колектив. Проте, в окремих випадках керівники підприємств зумисно створюють умови для зростання соціальної напруги через існування боргів із заробітної плати, зменшення її розміру, застосування неповного робочого часу. Тому в сучасних умовах постає нагальна потреба вирішувати розбіжності між сторонами соціально-трудових відносин та інші спірні питання шляхом вступу в колективні трудові спори. Адже, як казав відомий письменник Микола Гаврилович Чернишевський: „Хто не висуває своїх вимог, про того ніхто й не турбується”.
Наостанок учасники семінару висловили задоволення як організацією проведення заходу, так і набутим досвідом у справі стабілізації стану соціально-трудових відносин у трудових колективах житлово-комунального господарства та запропонували продовжувати і в подальшому тісну співпрацю.
 
Середа, 23 вересня 2009
Категорія: Взаємодія відділення НСПП | Переглядів: 661 | Додав: nspp
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
© Відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області, Передрук матеріалів за умови посилання на nspp-rivne.ucoz.ua © 2018