Неділя, 18.11.2018, 21:08
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Взаємодія відділення НСПП [66]
Колективні трудові спори [41]
Страйки та акції соціального протесту [9]
Запобігання виникненню КТС (К) [4]
Аналітична інформація [77]
Пошук
Календар
«  Грудень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Головна » 2013 » Грудень » 9 » Презентація нової моделі вирішення трудових спорів в Україні
18:08
Презентація нової моделі вирішення трудових спорів в Україні
05 грудня 2013 року в м. Києві було офіційно презентовано Нову модель "Вирішення трудових спорів в Україні", яку було розроблено в рамках Шведсько-українського проекту "Вирішення трудових спорів в Україні" під егідою Шведського агентства з питань реконструкції і розвитку "SIDA".
     У заході взяли участь:
– від Національної служби посередництва і примирення: Голова НСПП О.Я.Окіс, начальник відділу аналітично-інформаційної роботи та прогнозування НСПП Н.А.Андріанова, начальник відділу правового забезпечення НСПП Л.В.Прудіус, начальники відділень НСПП в АР Крим та областях (від Рівненської області - начальник відділення М.В.Красько);
– від шведської сторони: Заступник генерального директора Національної служби посередництва Швеції Курт Ерікссон, експерт з індустріальних відносин Національної Служби посередництва Швеції Йоран Труген, експерт та медіатор Національної Служби посередництва Швеції Гуніла Рунквіст, керівник шведсько-українського проекту зі шведської сторони Ірина Бонч-Осмоловська Норстрьом, радник, начальник відділу з підтримки реформ Посольства Швеції Христина Деніелссон;
– від профспілок: Заступник Голови Федерації профспілок України С.М. Кондрюк, керівник управління колективно-договірного регулювання  Федерації профспілок України О.О. Лобченко;
– від організацій роботодавців: Виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України О.В. Мірошніченко, Генеральний директор Федерації металургів України С.О. Притоманов, директор Департаменту розвитку трудового потенціалу та корпоративної соціальної відповідальності Федерації роботодавців України Р.А. Колишко;
а також: Національний координатор Міжнародного бюро Праці в Україні С.П. Савчук, голова Експертної групи ВТСУ Н.І. Зарько, незалежні експерти В.М. Руденко, В.І. Ступак, С.В. Запара.

У своєму вступному слові Голова НСПП О.Я. Окіс привітав усіх присутніх із завершенням першого етапу співробітництва у рамках шведсько-українського проекту, а саме, підготовці Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні на засадах передових європейських стандартів та практик за зразком шведської моделі врегулювання розбіжностей між сторонами соціального діалогу. Також він повідомив, що напередодні, 4 грудня 2013 року на Наглядовій раді ВТСУ було одноголосно схвалено Нову модель сторонами соціального діалогу як таку, що відповідає викликам сьогодення.
Заступник генерального директора Національної служби посередництва Швеції, співголова Наглядової ради ВСТУ зі шведської сторони Курт Ерікссон, висловив слова вдячності членам Експертної групи за змістовний документ та висловив надію, що і надалі робота по впровадженню Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні  буде такою ж продуктивною та результативною. Він високо оцінив форми та методи співробітництва між учасниками проекту.
Заступник Голови Федерації профспілок України С.М. Кондрюк подякував усім, хто був причетний до розробки Нової моделі вирішення трудових спорів в Україні, яка дозволить сторонам соціального діалогу вийти на новий рівень у сфері соціально-трудових відносин. Також він наголосив на актуальності Нової моделі, оскільки вирішення розбіжностей в межах існуючої нормативно-правової бази не завжди дає позитивні результати.
Слова вдячності партнерам проекту висловив і виконавчий Віце-президент Конфедерації роботодавців України О.В. Мірошніченко. У своєму виступі він розповів про важкий шлях створення Нової моделі, а також про вміння пошуку компромісних рішень та консолідацію зусиль задля кінцевої мети.
Керівник шведсько-українського проекту зі шведської сторони Ірина Бонч-Осмоловська Норстрьом та експерт з Національної Служби посередництва Швеції Йоран Труген розповіли присутнім про процес розробки Нової моделі, спільні заходи проведені у рамках шведсько-українського проекту, теми спільних дискусій та про досягнення поставлених цілей вимогам технічного завдання проекту.
Надія Зарько, голова Експертної групи шведсько-українського проекту в сфері вирішення трудових спорів, презентувала присутнім Нову модель вирішення трудових спорів в Україні, основна мета якої – формування ефективного механізму вирішення трудових спорів на основі європейських стандартів та найкращого досвіду, згідно з якими профспілки та організації роботодавців відіграватимуть важливу роль і нестимуть відповідальність у вирішенні спорів, а держава забезпечуватиме основні правила і засоби остаточного їх вирішення. Під час виступу було розкрито головні принципи Нової моделі, основні риси Нової моделі, класифікація трудових спорів та порядок їх вирішення, особливості позасудового порядку вирішення трудових спорів, права суб’єктів сторін спору під час його вирішення, роль Національної служби посередництва і примирення, її функції у Новій моделі та інституціональна спроможність, нову роль організацій профспілок та роботодавців у процедурах вирішення трудових спорів на всіх рівнях, а також на відповідальності за порушення порядку вирішення трудових спорів. Крім того було звернуто увагу присутніх на інформаційне забезпечення процесу вирішення трудових спорів, системну державну професійну підготовку трудових посередників та трудових арбітрів. На завершення свого виступу Надія Іванівна розповіла про очікувані результати від впровадження Нової моделі та основні напрями по її формуванню та впровадженню.
 Зі сторони науковців характеристику Новій моделі надала кандидат юридичних наук, завідувач кафедри правового забезпечення Сумського національного аграрного університету С.І. Запара. Практичний погляд на реалізації принципів закладених у новій моделі висловили незалежні експерти В.М. Руденко (Голова НСПП у 1998-2006 роках) та В.І. Ступак (голова профспілки працівників Міністерства соціальної політики України).
Національний координатор Міжнародного бюро Праці в Україні С.П. Савчук висловив сподівання щодо реалізації принципів, закладених у Новій моделі вирішення трудових спорів наблизить Україну до світових стандартів праці та сприятиме покращенню соціального діалогу між суб'єктами соціально-трудових відносин.

Категорія: Аналітична інформація | Переглядів: 457 | Додав: nspp
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
© Відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області, Передрук матеріалів за умови посилання на nspp-rivne.ucoz.ua © 2018