Четвер, 22.08.2019, 17:27
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Взаємодія відділення НСПП [66]
Колективні трудові спори [41]
Страйки та акції соціального протесту [9]
Запобігання виникненню КТС (К) [4]
Аналітична інформація [77]
Пошук
Календар
«  Квітень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Головна » 2015 » Квітень » 30 » На Рівненщині проведено чергову нараду-семінар із позаштатними інституціями Національної служби посередництва і примирення
11:02
На Рівненщині проведено чергову нараду-семінар із позаштатними інституціями Національної служби посередництва і примирення

29 квітня 2015 року в залі примирних процедур Відділення відбулась чергова нарада-семінар позаштатних інституцій Національної служби посередництва і примирення. В нараді-семінарі, що відбулась під головуванням начальника відділення НСПП в Рівненській області М.Краська, взяли участь працівники Відділення, трудові арбітри НСПП, незалежні посередники НСПП, а також голова Об’єднання організацій роботодавців Рівненської області В.Боярчук.

Учасниками наради було висловлено ряд пропозицій щодо вдосконалення роботи представників позаштатних інституцій у напрямку розширення можливостей отримання термінової інформації про ускладнення стану соціально-трудових відносин, ефективного розв’язання назрілих проблем в сфері трудових відносин

На нараді також підведено підсумки роботи Відділення за січень-квітень 2015 року. Зокрема, начальником відділення М.Краськом було поінформовано, що складний фінансово-економічний стан окремих галузей економіки області, багатьох підприємств та організацій різних видів економічної діяльності в умовах зниження темпів економічного розвитку країни, неефективного  реформування значної частини підприємств несприятливо позначаються на стані соціально-трудових відносин у трудових колективах підприємств, установ та організацій, на відносинах між роботодавцями та найманим працівниками.

Аналіз динаміки і тенденцій стану соціально-трудових відносин засвідчує, що основним дестабілізуючим чинником стану соціально-трудових відносин є невиконання вимог законодавства про оплату праці, а саме наявність заборгованості із виплати заробітної плати, повільні темпи її погашення, несвоєчасна і неповна виплати поточної заробітної плати.

За оперативними даними,  загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати станом на 24.04.2015р. становила 9 млн. 188 тис.грн., що на 2млн.645,8 тис. грн. більше у порівнянні із 01.01.2015р.

Тому відділення НСПП в Рівненській області разом із зацікавленими органами у звітному періоді вживало заходи щодо усунення даних негативних чинників. Для проведення роботи по запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), сприянню їх вирішенню, відділення НСПП в Рівненській області у взаємодії з Департаментом соціального захисту населення Рівненської облдержадміністрації систематично проводило моніторинг підприємств, які мають заборгованість із заробітної плати. Найбільш конфліктогенні з них перебувають на контролі відділення НСПП.

За сприянням відділення НСПП в Рівненській області на підприємствах, де здійснюються заходи із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів),  за січень-квітень 2015 року ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 2482,9 тис.грн.  (50,0 % від загальної), з якої 1489,7 тис.грн. є заборгованість, що була причиною дестабілізації стану соціально-трудових відносин та 993,2 тис.грн., яка утворилась після взяття на облік стану соціально-трудових відносин.

Миколою Краськом було наголошено, що відділення НСПП в Рівненській області значну увагу в своїй роботі приділяє усуненню конфліктогенних чинників на до конфліктній стадії та запобіганню виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), адже легше конфлікт попередити, ніж його розв’язувати.

Упродовж січня-квітня 2015 року відділення НСПП в Рівненській області з метою запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів)  здійснювало заходи щодо  усунення чинників, що призвели до ускладнення стану соціально-трудових відносин у 28 випадках на 27 підприємствах (виробничий рівень). Водночас упродовж січня-квітня 2015 року за сприяння відділенням  НСПП в Рівненській області у 9 випадках усунено 9 чинники ускладнень стану соціально-трудових відносин.

Зокрема, за сприянням відділення НСПП в Рівненській області у 2015 році була погашена заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам 5 підприємств, які входять в структуру дочірнього підприємства «Рівненський облавтодор» ВАТ «Державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України», що сприяло стабілізації  стану СТВ. Слід зазначити, що Рівнеоблавтодор — єдиний в країні серед облавтодорів, який не має заборгованості по зарплаті.

Упродовж січня-березня 2015 року відділення НСПП в Рівненській області сприяло вирішенню 2 колективних трудових спорів, з яких 1 зареєстрований у 2015 році.

Разом з тим, у жвавій дискусії представники позаштатних інституцій НСПП констатувати, що наймані працівники, профспілки та інші органи, уповноважені представляти їх інтереси, у разі порушення їх прав, не повною мірою використовують законодавство України для колективного захисту прав в сфері трудових відносин. Правова необізнаність сторін, а подекуди пасивність найманих працівників або профспілкових лідерів стримують їх від вступу у документально оформлені колективні трудові спори, застосування примирних процедур.

Тому заступником начальника відділення НСПП – завідувачем аналітично-інформаційної роботи та прогнозування Т.Фокіною запропоновано проводити більш активну роботу щодо моніторингу стану соціально-трудових відносин в колективах за безпосередньою участю представників позаштатних інституцій, що дозволить Відділенню мати цілісну картину про стан та тенденції розвитку стану СТВ в області  вцілому та в окремих трудових колективах. А в разі існування дестабілізаційних чинників рекомендувати вирішувати існуючі розбіжності шляхом примирних процедур під час вирішення колективних трудових спорів. Зазначена пропозиція була підтримана одноголосно, зважаючи на рекомендації СПО об’єднань профспілок від 27 квітня 2015 року про організацію роботи щодо масового вступу в колективні трудові спори працівниками підприємств, де є заборгованість із виплати заробітної плати.

У своєму виступі голова Об’єднання організацій роботодавців Рівненської області В.Боярчук відзначив вагому роль діючої консультаційно-експертної ради, при відділенні НСПП в Рівненській області, та запропонував розширити сферу її діяльності.

За результатами проведення наради-семінару прийняті відповідні рішення, що дозволять поліпшити роботу позаштатних інституцій НСПП із сторонами соціально-трудових відносин.

Категорія: Аналітична інформація | Переглядів: 320 | Додав: nspp
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
© Відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області, Передрук матеріалів за умови посилання на nspp-rivne.ucoz.ua © 2019