Четвер, 22.08.2019, 17:52
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Взаємодія відділення НСПП [66]
Колективні трудові спори [41]
Страйки та акції соціального протесту [9]
Запобігання виникненню КТС (К) [4]
Аналітична інформація [77]
Пошук
Календар
«  Серпень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Головна » 2011 » Серпень » 25 » Взаємодія об’єднань організацій роботодавців з відділенням НСПП в Рівненській області сприяє зниженню рівня конфліктогенності в колективах
14:48
Взаємодія об’єднань організацій роботодавців з відділенням НСПП в Рівненській області сприяє зниженню рівня конфліктогенності в колективах
З березня 2001 року, в рамках укладеної безстрокової угоди, здійснюється взаємодія відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області (далі – відділення НСПП) та об’єднання організацій роботодавців Рівненської області (далі – Сторони) в питаннях запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), своєчасного їх вирішення, покращання стану соціально-трудових відносин в трудових колективах підприємств, установ, організацій області тощо.
Завдяки вказаній взаємодії членські організації об’єднання роботодавців Рівненської області на своїх підприємствах намагаються дотримуватися примирно-переговорних принципів у процесі врегулювання чинників дестабілізації стану соціально-трудових відносин в колективах.
Взаємне інформування Сторін угоди про стан соціально-трудових відносин в колективах, своєчасне внесення роботодавцями пропозицій по усуненню чинників дестабілізації, врахування рекомендацій відділення НСПП в Рівненській області та здійснення відповідних заходів на основі вищевказаних пропозицій та рекомендацій сприяють прискоренню усунення факторів, що можуть призвести до виникнення колективних трудових спорів (конфліктів). Своєчасне здійснення заходів щодо усунення причин виникнення чинників дестабілізації приносять значний внесок у збереження стабільності стану соціально-трудових відносин на підприємствах, в установах та організаціях області.
Як показав аналіз результатів взаємодії упродовж 10-ти років плідна робота Сторін дає позитивні результати. Така робота дозволяє вирішувати проблемні питання трудових колективів підприємств на початковій стадії, уникаючи виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), масових акцій соціального протесту, страйків.
Розгляд питань стану соціально-трудових відносин у членських підприємствах організацій роботодавців здійснюється на спільних нарадах відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області та об’єднання організацій роботодавців Рівненської області на постійній основі. Остання така нарада відбулась 23 серпня 2011 року за участі начальника відділення НСПП в Рівненській області Миколи Колоса, заступника начальника відділення НСПП в Рівненській області Володимира Ігнатенка та заступника голови об’єднання організацій роботодавців Рівненської області Валерія Ройка.
Зокрема, на нараді було відмічено, що до об’єднання організацій роботодавців Рівненської області входять 192 члени. На підприємствах, що входять в об’єднання, працює близько 60 тис. осіб. Завдяки взаємодії відділення НСПП і об’єднання організацій роботодавців Рівненської області та здійснюваним заходам обох сторін Угоди, стан соціально-трудових відносин в колективах підприємств, які входять в об’єднання організацій роботодавців, залишається порівняно стабільним. На підприємствах відсутні зареєстровані колективні трудові спори, чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин, які мають місце в галузях будівництва, добувної промисловості, вирішуються у відповідності з розробленими заходами.
Найбільш сприятливий морально-психологічний клімат спостерігається на підприємствах галузевої організації роботодавців "Фармація", об’єднання організацій роботодавців "Полісся". Сприяють цьому відсутність заборгованості із виплати заробітної плати, зростання рівня заробітної плати, забезпечення належних умов праці та соціального побуту, інший соціальний захист найманих працівників.
Слід зазначити плідну взаємодію і з регіональними організаціями роботодавців Здолбунівського (керівник П.І. Боярчук) та Рокитнівського (М.З. Кушнір) районів, де завдяки спільним заходам оперативно врегульовувалися передконфліктні ситуації у ТОВ "Новітні крохмальні технології", на КП "Здолбунівкомуненергія", на КП "Міське будинкоуправління №1" міста Здолбунів тощо. У поточному році майже по кожному з 23 підприємств, на яких здійснювалися заходи із запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів), аналіз стану соціально-трудових відносин здійснювався з використанням матеріалів, наданих членськими організаціями об’єднання. Їх пропозиції враховувалися при розробці та здійсненні відповідних заходів. Так, завдяки здійсненню спільних заходів усіх зацікавлених установ та організацій, у т.ч. і організацій роботодавців та підприємств – членів цих організацій з початку поточного року усунено чинники дестабілізації стану соціально-трудових відносин на 15 підприємствах.
На нараді також було розглянуто питання соціального діалогу та укладення територіальних угод. Начальник відділення НСПП в Рівненській області М. Колос зосередив увагу присутніх на виконанні регіональними об’єднаннями, організаціями роботодавців Закону України "Про соціальний діалог в Україні" та Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності і підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців на територіальному рівні. Заступник начальника відділення НСПП В. Ігнатенко поінформував учасників наради про чисельність зайнятого населення в області, згідно даних статистичних органів, та роз’яснив порядок участі в переговорах та підписанні угод на територіальному рівні, відповідно до затвердженого НСПП Порядку оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок та організацій роботодавців (наказ НСПП №73 від 21.07.2011 р.).
В. Ройко відмітив, що прийняття Закону України "Про соціальний діалог в Україні" є необхідністю сучасного часу і об’єднання роботодавців забезпечить дотримання вимог Закону України з метою легітимності укладення угод на обласному та районних рівнях. Також він висловив переконання, що взаємодія відділення НСПП в Рівненській області та об’єднання організацій роботодавців дозволить формувати взаємовідносини між соціальними партнерами на якісно новому рівні, прийняті рішення в процесі соціального діалогу і надалі сприятимуть збереженню соціальної стабільності в регіоні.
 
25 серпня 2011 року
Категорія: Взаємодія відділення НСПП | Переглядів: 419 | Додав: nspp
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
© Відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області, Передрук матеріалів за умови посилання на nspp-rivne.ucoz.ua © 2019