Четвер, 22.08.2019, 18:29
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Категорії розділу
Взаємодія відділення НСПП [66]
Колективні трудові спори [41]
Страйки та акції соціального протесту [9]
Запобігання виникненню КТС (К) [4]
Аналітична інформація [77]
Пошук
Календар
«  Серпень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Пошук
Головна » 2012 » Серпень » 21 » Запровадження на Рівненщині Закону України "Про соціальний діалог в України"
15:23
Запровадження на Рівненщині Закону України "Про соціальний діалог в України"
Завідувач сектора аналітично-інформаційної роботи та прогнозування відділення НСПП в Рівненській області Тетяна Фокіна
 
Термін "соціальне партнерство” все частіше привертає до себе увагу, впевнено входить у життя суспільства. Кожен з нас є суб`єктом соціально-трудових відносин, які пов`язані з постійною взаємодією між основними діючими особами – працівниками, роботодавцями і державою.
Метою соціального партнерства є досягнення громадської злагоди в суспільстві шляхом узгодження соціально-економічних інтересів сторін соціального партнерства як необхідної умови стійкого економічного розвитку, підвищення рівня життя народу.
У сфері соціально-трудових відносин формою регулювання трудових відносин між їх суб`єктами є соціальний діалог.
Соціальний діалог – процес визначення та зближення позицій, досягнення спільних домовленостей та прийняття узгоджених рішень сторонами соціального діалогу.
З метою вироблення та реалізації державної соціальної і економічної політики, визначення правових засад організації та порядку ведення соціального діалогу в Україні було прийнято Закон „Про соціальний діалог в Україні”, який набрав чинності в січні 2011 року, крім статей 6 і 7. Одним з основних положень Закону є запровадження принципу репрезентативності Статті 6 і 7 цього Закону, які вступили в силу 18.07.2011 року, визначають основні принципи запровадження репрезентативності.
Статтею 7 проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та її підтвердження покладено:
- на національному та галузевому рівнях – на Національну службу посередництва і примирення(НСПП);
- на територіальному рівні – на відповідні відділення НСПП.
З метою реалізації положень Закону, Національною службою посередництва і примирення затверджено Порядок оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб`єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, який визначає процедуру проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності профспілок, їх організацій та об'єднань, організацій роботодавців та їх об'єднань на національному, галузевому та територіальному рівнях.
Відповідно до вказаного Порядку оцінка відповідності критеріям репрезентативності здійснюється шляхом порівняння даних щодо чисельності членів профспілок або працівників, які працюють на відповідних підприємствах – членах організацій роботодавців, з даними органів статистики щодо чисельності зайнятого населення у відповідній адіністративно-територіальній одиниці чи у певній галузі. Для виконання завдань визначених ст.6 та 7 Закону України "Про соціальний діалог в Україні” у відділенні НСПП в Рівненській області утворено постійно діючу Комісію з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності. Важливою складовою роботи Комісії відділення НСПП є вивчення та аналіз документів наданих профспілками та організаціями роботодавців щодо легалізації (реєстрації) організацій (об’єднання) та їх статусу.
Загалом, з серпня 2011 року і станом на 01 серпня 2012 року визнані такими що відповідають критеріям репрезентативності на відповідному рівні та отримали свідоцтва 5 суб'єктів сторін профспілок та організацій роботодавців, у т.ч.: об’єднання організацій роботодавців Рівненської області, Федерація професійних спілок Рівненської області, Рівненське обласна організація профспілки працівників органів державної податкової служби України, Рівненська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України, Рівненська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України.
Отже, визнання репрезентативності надає право участі даним організаціям і об’єднанням у колективних переговорах з укладення територіальних угод та на делегування представників до органів соціального діалогу на відповідному рівні. Відділенням НСПП продовжує роботу з підвищення рівня правової обізнаності профспілок та їх об`єднань, роботодавців, впроваджуючи норми Закону України „Про соціальний діалог в Україні” в дію.
 
 
 
Категорія: Аналітична інформація | Переглядів: 585 | Додав: nspp
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
© Відділення Національної служби посередництва і примирення в Рівненській області, Передрук матеріалів за умови посилання на nspp-rivne.ucoz.ua © 2019